Stříbrné náušnice

By | 23. 10. 2018

V dnešní době je na trhu velmi rozmanitá nabídka šperků a rozhodně lze říci, že je z čeho vybírat. Jestliže tedy právě toužíte například po oslňujících náušnicích, určitě si z široké nabídky vyberete. A pokud přitom nechcete zrovna investovat desetitisíce a líbí se vám stříbrné šperky, můžete si za výhodné ceny vybrat z mnoha designových kousků právě v kategorii stříbra. Stříbrné náušnice by tedy určitě neměly chybět ve šperkovnici každé ženy. Vzhledem k jejich příznivé ceně je možno si pořídit více kousků dle své fantazie i přání.

Vzhledem k tomu, že dnešní nabídka šperků je opravdu velmi široká a rozmanitá, dbejte při výběru hlavně na kvalitu a nenechte se zlákat na příliš levné ceny, které často s kvalitou příliš nekorespondují. Na internetu můžete nalézt mnoho e-shopů, zabývajících se prodejem šperků. Kvalitní obchody by vám měly být schopny doložit doklady o pravosti svých produktů. Velmi důležitý údaj je ryzost klenotu, označující poměr cenného kovu a použitých příměsí. U stříbra se nejčastěji setkáváme s ryzostí 925/1000. Zákon striktně nařizuje povinnost označovat šperky puncovním znakem a toto označení je nedílnou součástí každého cenného kousku stříbra od 3 gramů.

Pokud byste si nebyli jisti ohledně pravosti šperku, můžete vyhledat přehled všech platných puncovních značek, který byl vydán Českým puncovním úřadem.

Spolehlivé obchody jistě vždy poradí s výběrem.

Dále je určitě nezbytné věnovat pozornost také kvalitě zpracování. Zákazník většinou běžně na první pohled nepozná, jak kvalitně byl šperk zpracován. Pokud si tedy například vybíráte stříbrné náušnice, které jsou opatřeny kamínky, je dobré si připomenout, že se kvalita jejich zpracování dělí právě podle usazení těchto kamínků. Dobře a kvalitně zpracované šperky mají kamínky usazeny v tzv. krápnách, které je drží spoustu let na svém místě. Naopak méně kvalitně zpracované šperky mají kamínky pouze přilepené. Při běžném a častém nošení takového šperku se tento kamínek může velice rychle odlepit.

 

Vybírejte tedy pečlivě u kvalitních prodejců, ať vám pořízené šperky přinášejí jenom radost a potěšení.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *