Pouzdra a kryty na mobil – máme z čeho vybírat

By | 4. 9. 2018

Dnes již téměř každý z nás je vlastníkem mobilního telefonu a vývoj těchto telefonů jde neustále dopředu. Dnešní doba chytrých telefonů s velkými dotykovými displeji nás často staví před otázku, jak tyto displeje chránit před poškrábáním či rozbitím.

Použitím pouzdra na mobil či různých krytů, můžeme svému telefonu prodloužit životnost a zachovat stále pěkný vzhled. Abychom se v produktech, které slouží k ochraně telefonů nebo tabletů lépe orientovali, uvedeme si jednotlivé kryty na mobil postupně.

Co vše tedy můžeme pro našeho chytrého kámoše sehnat?

Ochranné fólie

Ochranné fólie patří mezi základní ochranu telefonů, která ale chrání pouze přední dotykovou část. Fólie ubrání displej před poškrábáním, ale není schopna zabránit prasknutí při pádu telefonu. Ochranné fólie se vyrábí buď přímo na míru telefonů, nebo univerzální, kterou si majitel sám přizpůsobí požadovanému rozměru.

Na výběr jsou fólie matné či lesklé. Matné fólie mají oproti lesklým tu výhodu, že na nich nejsou příliš vidět otisky prstů. A také Vám nikdo nevidí do toho, co na mobilu právě děláte 😉

Tvrzené sklo

Tato ochrana displeje je lepší než fólie. Manipulace s tvrzeným sklem je snadnější a nevznikají pod ním případné vzduchové bublinky. Pokud dojde k pádu telefonu, tvrzené sklo ve většině případů zabrání poničení displeje. Může se stát, že praskne sklíčko, ale displej zůstane neporušený.

Tvrzené3D sklo Haweel pro Samsung Galaxy S7 Edge zlaté

Klasická pouzdra

Tato pouzdra na mobil chrání telefon ze všech stran, samozřejmě kromě otevřené horní části, do které se mobil zasouvá.

Pouzdra se vyrábí kožená, koženková nebo například semišová.

  • Kožená pouzdra – jsou silná a vydrží dlouhou dobu
  • Koženková pouzdra – jsou lehká a jsou poněkud náchylnější na opotřebení
  • Pouzdra z umělého semiše – jejich výhodou je, že se vyrábí v širokém výběru mnoha různých designů.
  • Pouzdra na opasek – zde je výhodou, že budete mít svůj telefon vždy po ruce

Pevné zadní kryty 

Tyto kryty chrání zadní část telefonu, ke které se přicvaknou. Vyrábí se převážně z tvrdého plastu. Dokážou velmi době chránit telefon při pádu a také proti škrábancům zezadu a z boků. Nevýhodou zde ovšem je, že při pádu mohou prasknout a pak je nutno pořídit nový kryt. Při použití těchto krytů se doporučuje občas kryt odklopit a vyčistit případné drobné nečistoty a prach, které se mezi kryt a mobil mohou dostat.

Kryty jsou opatřeny otvory pro nabíjení a sluchátka.

Na trhu je velmi široká nabídka těchto krytů v mnoha designech a barvách, ať už jednobarevné nebo pestrobarevné, s různými motivy nebo aplikacemi. Velmi oblíbené jsou i například zrcadlové kryty.

Plastový kryt iSaprio - Color Stripes 03 - Samsung Galaxy J7 2017

 

Gelové zadní kryty

Jsou vyrobeny ze směsi TPU a PVC nebo z gumy, nazývány bývají také „silikony“, ačkoliv ze silikonu vyráběny nejsou. Velmi dobře chrání telefon při pádu i při poškrábání z boků či zezadu. Zde stejně jako u předešlých pevných zadních krytů se doporučuje zvýšit ochranu telefonu kombinací těchto krytů s ochrannými fóliemi, nebo tvrzeným sklem.

Výhodou těchto krytů je jejich přilnavost k telefonu, lépe drží v ruce a nekloužou. Nevýhodou naopak je, že se časem zašpiní a je potřeba je vyměnit.

Flipová pouzdra

Dnes velice žádané obaly na mobily, které skvěle chrání telefon ze všech stran. Pouzdra jsou odklápěcí, otevírají se jako kniha. Mobil je v tomto pouzdře uchycen buď plastovými držáky, které ovšem častým vyndáváním nebo zandáváním mohou prasknout, nebo měkkými pružnými držáky, které mají mnohem delší výdrž, a telefon se do nich lépe umisťuje.

Pouzdra 2v1

Řadí se k nejnovějším typům pouzder. Jsou obdobné jako knížkové obaly, ale tělo telefonu drží silikonové pouzdro, které velmi dobře k telefonu přilne.

Sportovní pouzdra

Pokud jste vyznavači sportu, určitě si oblíbíte tento druh pouzdra. Telefon se vsune do pouzdra, které má zadní část z neoprenu a přední část je opatřena průhlednou fólií, přes kterou lze telefon jednoduše ovládat a sledovat například právě puštěnou sportovní aplikaci.

Je zde i speciální otvor pro snadné připojení sluchátek.

Pouzdro je možno připnout na ruku pomocí suchého zipu.

Sportovní pouzdra se vyrábějí i ve voděodolné úpravě s úchytem na řídítka kola, což umožňuje použití i v nepříznivém, deštivém počasí.

 

Závěrem jen drobná rada – před nákupem si vždy ověřte kompatibilitu pouzdra s vaším mobilním telefonem.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *