ČOV do rodinného domu

By | 11. 9. 2019

Taky si všichni kolem vás začali pořizovat čističky odpadních vod? Není to dnes pouhý trend, jedná se již o léta populární zařízení, které se nyní dostává na skutečné výsluní veřejného zájmu mezi rodinkami a majiteli nemovitostí. ČOV jsou výkonná, efektivní a ekologická zařízení, která pomáhají zbavit se a dokonce znovu využít odpadní vody, navíc dnes již za poměrně nízké ceny, které se v porovnání se starostmi, jaké člověk má s žumpou nebo podobně, zdají být úsměvné.

Ptáte se, na kolik taková čistička vyjde? Odpověď se velice různí, protože každý případ je velice odlišný. Záleží na celé řadě faktorů a důležité je mít na paměti, že náklad na pořízení samotné technologie není zdaleka jediný. Začíná to již projektovou dokumentací, kterou musíte do začátku pořídit. To proto, že každý objekt má svá specifika, kterých je třeba být si vědom, jakmile se do ČOV pustíte.

Projektovou dokumentaci ČOV vám zařídí specialista, který má s oborem již zkušenosti a odpovídající pověření. Ten se podívá na místo, povrch, vodohospodářské uspořádání a pravidla, která se k vašemu městu vážou, vymyslí, jak to udělat co nejlépe, a podle toho řešení navrhne.

Kromě toho musíte ale samozřejmě získat povolení od úřadů a to zase liší podle toho, jak se odpadních vod přejete zbavovat (vypouštět je), kde se ČOV bude nacházet, v jakém objektu a tak dále. Kritérií je mnoho. Projekční kancelář obvykle může zařídit za vás i tento krok, takže se nemusíte o nic starat.

Následující je údržba a pravidelný servis, který si také pravděpodobně vyžádá trochu financí. Jako takové je však ČOV skvělé zařízení, které vám do budoucna ušetří mnoho starostí, a velmi doporučujeme zvážit, zda byste ho nevyužili i ve vaší nemovitosti.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *