3 méně běžné způsoby, jak vás autopůjčovny okrádají

By | 17. 4. 2020

To, že nás půjčovna může ošálit pěti sty miliony různých způsobů víme všichni. Některé jsou naprosto zřejmé a zřetelné. Příplatky za zrušení limitu na najeté kilometry, který si stejně vymyslela jenom samotná půjčovna, je jeden z těch nejjednodušších. Dnes se podíváme na tři možnosti, které nejsou častokrát tak snadno vidět.

Územní limity

Pod nejrůznějšími výmluvami častokrát najdeme územní omezení pro používání půjčeného auta. Dá se trochu lépe klientům prodat, protože autopůjčovna se vždy může ohánět pojištěním, či nějakou normou. Nicméně v rámci Evropské Unie již nic takového neplatí a omezení pohybu aut nemá jiné opodstatnění než pouhé rozhodnutí dané autopůjčovny. Vybírejte autopůjčovnu, která vám povolí pohybovat se po celé EU, jako například Půjčovna aut Brno.

 

Dávejte pozor, abyste v tomto bodě nepodváděli. Dnes je již pravidlem, že auta v sobě mají zabudované čipy pro případ, že by bylo potřeba objasnit nejasnou polohu vozidla. To pro vás samozřejmě může být výhoda, pokud auto odcizí, ale je to zásadní nevýhoda, pokud byste chtěli podvádět a jet někam mimo území, které půjčovna oficiálně povoluje. Nejlepší varianta tak je najít si podnik jako Autopůjčovna Praha, která vám už dopředu pohyb po EU povolí.

Nedostatečné pojištění

Nedostatečné pojištění či nedostatečné informace o pojištění je téma, které již samo o sobě by vydalo na několik článků, které by mohly zahrnovat nejrůznější hororové příběhy, které lidi přišly na tisíce a statisíce korun i dolarů. Základ je projít si pořádně a do všech podrobností smlouvu. Nenechte nic náhodě. Zvláště pokud Vás to může vyjít hodně draho.

 

Autopůjčovna Praha ke svým vozům nabízí pojištění. Jenomže obsahuje toto pojištění i přední sklo? Pneumatiky? Jaká je jeho územní působnost? A jaké jsou limity, které pojišťovna případně uhradí?

 

Půjčovna aut Brno nabízí možnost sjednat si nulovou spoluúčast. Je to něco, co potřebujete? Oproti normálním 10% vám to může stále ušetřit spoustu peněz. Ale nemáte tuto možnost již zahrnutou ve svém normálním pojištění či v pojištění, které vám nabízí vaše kreditní karta? Procházet pojistné smlouvy je asi to nejnudnější na celém světě

Plná nádrž

Nechat si naplnit nádrž od autopůjčovny vás vyjde asi dvakrát tak draho, než pokud to uděláte sami. V rámci všech zbytečných příplatků je sice asi jeden z nejlevnějších ale také ten nejzbytečnější. Autopůjčovna Praha vám půjčí své auto s plnou nádrží a požaduje aby auto bylo vráceno ve stejném stavu a se stejně plnou nádrží.

 

Při odjíždění z Půjčovny aut Praha, rozhlédněte se, kde je nejbližší benzínka. Ušetří vám to nejen peníze, ale i stres pokud byste auto vraceli v poslední možné chvíli a museli jste ještě bloudit po sídlišti a hledat, kde natankovat. Navíc, pokud zmeškáte otevírací dobu půjčovny, vystavujete se nebezpečí, že zavřou a budete muset platit jeden den půjčovného navíc. Připravte se na den odevzdávání již v době, kdy auto přebíráte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *